Finanční poradenství pro Evropu

Máte zkušenosti se spol. OVB Allfinanz, a.s.?

Ano (24 | 92%)
Ne (2 | 8%)

Kde dostat nejlepší výnos? Zatím u vás vyhrávají banky

Z 306 odpovědí si celých 43 % respondentů myslí, že nejvýhodnější zhodnocení peněz dostanou v bankách. 28 % patří mezi příznivce družstevních záložen. Podílové fondy (akciové, komoditní a penzijní fondy) dohromady preferuje 29 % odpověděvších, přičemž nejmenší zájem je o komoditní fondy.

Dosavadní výsledky trefně dokladují jednání českého spotřebitele finančních služeb, který často automaticky volí banku, aniž by se zamýšlel nad racionalitou této volby. I bez expertních znalostí finančního sektoru lze totiž prostředky zúročit mnohem efektivněji než v bance, často několikanásobně. Důkaz? Zatímco u bankovních ústavů (až na 3 výjimky) nepřesáhne roční úroková sazba 2 procenta, v polovině případů dokonce ani jedno procento p.a. (v průměru za celek 1,21 % ročně), u družstevních záložen není problém dostat se vysoko nad 3 % ročního výnosu, u některých společností dokonce na 4 % - bavíme se rovněž o základní úrokové sazbě a roční výpovědní lhůtě vkladu.

U podílových fondů je situace složitější, pomalu oživující se ekonomika se na výnosnosti těchto produktů podepisuje. Vždy je také nutné brát v potaz riziko, které sledují tituly zastoupené v konkrétním portfoliu. Zatímco většina akciových fondů (i těch konzervativních) momentálně ztrácí, výnosy těch nejlepších penzijních fondů v minulém roce jen mírně překonaly inflaci. U komoditních fondů lze najít zajímavé tipy. Zhodnocení několika z nich přesahuje 3 procenta od začátku roku 2010.

Máte co říct? Dejte hlas svému názoru, hlasujte na www.bankovnipoplatky.com nebo diskutujte pod článkem!
18.08.2010 10:31:14
ovb.poradenstvi
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "1077"
Cílem OVB Allfinanz je spokojený klient
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one